Filo Kiralama/İkinci ElGenelHibrit/Elektrikli AraçlarMotosiklet

Europcar Türkiye’den yatırıma yeşil ışık

Elektrikli araç filosunu çeşitlendiren Europcar Türkiye, FDN Grup bünyesinde yatırımlarına devam ediyor. Europcar Türkiye CEO’su Fırat Fidan, ‘’ Yaptığımız 2.5 milyar TL’lik araç yatırımının yanında satın alımlarımıza elektrikli scooter ve elektrikli motosikletleri de eklemeyi planlıyoruz” dedi.

DÜNYA genelinde elektrikli araç satışlarındaki hızlı yükseliş devam ederken, otomotiv sektörünün tarihi bir dönüşüme öncülük ettiğini ve elektrikli araç yatırımlarını şirket politikalarında önceliklendirdiklerini belirten Europcar Türkiye CEO’su Fırat Fidan, ‘’ 2023 yılında filomuza 1.500 yeni araç ekledik. 2024’te ise yatırımlarımıza hız kesmeden devam etme hedefimiz var. Bu doğrultuda artan araç filomuzun yüzde 25’i elektrikli ve hibrit araçlardan oluşacak. Yaptığımız 2.5 milyar TL’lik araç yatırımının yanında satın alımlarımıza elektrikli scooter ve elektrikli motosikletleri de eklemeyi planlıyoruz. Markamızın dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de çevre dostu kiralama mottosu ile ilerlemesi hedefiyle önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.’’ dedi.

Europcar Türkiye CEO’su Fırat Fidan

‘HÜKÜMET VE ÖZEL SEKTÖR DESTEĞİ ŞART’

Şehirleri ve özel sektörü elektrikli araç devrimine yönlendirme yollarının aranması gerektiğine vurgu yapan Fidan, “Elektrikli araçların yaygınlaştırılması konusunda zorluklar ne yazık ki hala devam ediyor. Özellikle altyapı çalışmaları konusunda oldukça geri kalmış durumdayız. Avrupa’da araç şarj istasyonlarının yaygınlaştırılması için yerel yönetimlerin hayata geçirdikleri uygulamalar ve güçlü planlamalar sayesinde kısa sürede çok ciddi gelişmeler sağlandı. Bu noktada Londra ve Barcelona’nın güçlü iş ve finansman modelleri geliştirip, kamu ve özel sektörü entegre ederek yaptıkları uygulamalar yakından incelenmeli. Diğer yandan alt yapı çalışmaları kadar elektrikli araçların kullanımını artırmak adına hükümetin mali desteği artırması da teşvik edici olacaktır. ’’ yorumunda bulundu.

MOBİLİTE VE ALT YAPI ÇALIŞMALARINA 50 MİLYON TL YATIRIM

Son üç yıl içerisinde en önemli önceliklerinin kullanıcı dostu erişim ve alışveriş kolaylığı sağlamak olduğunu belirten Fidan, “Grup olarak geleceğimizin temellerinde mobilitenin büyük önem taşıdığının farkındayız.  Daha önce Avrupa’dan destek alarak kurduğumuz altyapımızdan bağımsız olarak yaklaşık 5 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla geliştirdiğimiz bir yazılım sistemi geliştirdik. Diğer yandan network ve sistem alt yapılarımız için 50 milyon TL tutarında bir yatırım yaptık ’’ dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir