GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/Yenilik

BYD ATTO 3 ‘Yılın Elektrikli Otomobili’ seçildi

Kasım ayında Türkiye’de de yollara çıkamaya hazırlanan tamamen elektrikli BYD ATTO 3, üstün elektrikli araç teknolojisiyle News UK tarafından düzenlenen “The Motor Awards 2023 Ödülleri’nde” Yılın Elektrikli Otomobili seçildi.

DÜNYANIN lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin C SUV modeli BYD ATTO 3, prestijli ödüllerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Kasım ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkacak olan tamamen elektrikli BYD ATTO 3, üstün elektrikli araç teknolojisiyle News UK tarafından düzenlenen “The Motor Awards 2023 Ödülleri’nde” Yılın Elektrikli Otomobili seçildi.

BYD markasının yüksek güvenlik ve verimlilik sunan elektrikli modeli BYD ATTO 3, The Sun, The Sunday Times, Driving.co.uk ve News UK’deki The Times Luxx yayın gruplarından oluşan otomotiv gazetecilerinin uzman jürisi tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Birçok farklı elektrikli aracın yarıştığı ödüllendirmede, araçların performansı, verimliliği, tasarımı, yenilikçi özellikleri, güvenlik donanımları ve çevreye olan etkileri gibi çeşitli kriterler değerlendirildi.

BYD ATTO 3 ise tüm kriterlerde jüriyi etkileyerek açık bir birincilik elde etti ve “Yılın Elektrikli Otomobili” unvanıyla taçlandırıldı. BYD sunduğu otomobillerle sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve gelecek nesiller için çevreyi korurken müşterilerin de beklentilerini aşmaya devam ediyor.

BYD, DİKKAT ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR

Sürdürülebilir mobilite konusunda her geçen gün yenilikçi ürünlerle dikkat çeken BYD, C SUV modeli BYD ATTO 3’ü ilk global modelini tüketicilerin beğenisine sundu. Kısa zamanda küresel bir başarı elde eden BYD ATTO 3, 60.48 kWh BYD Blade Batarya teknolojisiyle donatıldı. Ortalama 420 kilometre ve şehir içerisinde 565 kilometreye varan menziller sunan ATTO 3, 150 kW DC şarj ile yüzde 30’dan yüzde 80’e yalnızca 29 dakikada şarj edilebiliyor. 150 kW (204 HP) güce sahip BYD ATTO 3, aynı zamanda 0’dan 100 km/s hıza sadece 7.3 saniyede ulaşarak yüksek performansıyla da öne çıkıyor. BYD ATTO3 şık tasarımının yanı sıra Euro NCAP çarpışma testlerinden de beş yıldızlı güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir