Güncel

Yılın Otomobili: Nissan X-Trail

OGD tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışmasında son ana kadar heyecan dolu bir çekişme yaşandı. Nissan X-Trail, 30 puan farkla birincilik ödülünü kazandı. “Yılın Tasarımı” ödülünü Peugeot 408 alırken, “Yılın Basın Lansmanı” Dacia Jogger seçildi. BMW 7 Serisi-Arka koltuk video deneyimi de “Yılın İnovasyonu” ödülünü aldı.

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasını Nissan X-Trail kazandı.

“Türkiye’nin Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı, Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen törenle açıklandı.

Yarışmada, OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3 bin 580 puan alan Nissan X-Trail birinci seçildi.

‘YILIN OTOMOBİLİ BİR MARKA HALİNE GELDİ’

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, törende yaptığı konuşmada, “Yılın Otomobili”nin marka haline geldiğini belirterek, “Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurt dışındaki ana merkezler tarafından takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı.” ifadelerini kullandı.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem

GHANEM: GURURLUYUZ

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem de otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ghanem, “Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Dacia Jogger kazandı

DİĞER KATEGORİLERDEKİ BİRİNCİLER

Ödül töreninde ayrıca 3 farklı kategorideki birinciler belli oldu. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Iğdır ve Kars’ta düzenlenen Dacia Jogger tanıtımı alırken,

“Yılın İnavasyonu” ödülü BMW 7 Serisi’nin

“Yılın İnovasyonu” ödülü “arka koltuk ekran deneyimi” ile BMW 7 serisine ve

“Yılın Tasarımı” ödülü Peugeot 408’in oldu.

“Yılın Tasarımı” ödülü de Peugeot 408’e verildi.

FİNALDE 7 OTOMOBİL YARIŞTI

“Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının ilk etabında 33 aday araç arasından, jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finale kaldı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterleri açısından değerlendirildi.

“Yılın Otomobili”ni belirleyen ikinci etapta ise BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408, Toyota Corolla Cross finale kalmaya hak kazandı.

Birinci seçilen Nissan X-Trail, “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışması, Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda düzenleniyor.

HANGİ OTOMOBİL KAÇ PUAN ALDI?

  1. Nissan X-Trail 3580 puan
  2. Peugeot 408 3550 puan
  3. Toyota Corolla Cross 2270 puan
  4. Opel Astra 2140 puan
  5. Hyundai IONIQ 5 1550 puan
  6. Dacia Jogger 1490 puan
  7. BMW X1 1420 puan

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir